Dombivli, Thane, Maharashtra
GST No. 27BMAPT0231M1Z0
Approx. Rs 7,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Calibration | Internal |
| Material | Plastic |
| Application | Industrial |
| Usage/Application | For Industrial Use |
| Pan Size | 200 mm |
| Repeatability | ±0.1 g |
| Type Of Weighing Scale | Table Top Scale |
| Capacity | 3 Kg |
| Accuracy | 0.01 gm |
| Readability | 1 g |
| Weighing Capacity | 500 Gm |
Additional Information:
Explore More Products
© U.S Scales. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited